در این مقاله راهکارهایی برای افزایش بازدید و ترافیک وب سایت ها از طریق اینستاگرام و مجموعه فعالیت های شما در اینستاگرام که منجر به افزایش بازدید از سایت و ایجاد مشتریان یا مخاطبان ثابت و وفادار شود، پیشنهاد می کنیم. 

 
 

لینک وب سایت در بیو

 
اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که برای کسب و کار اینترنتی خود پیج اینستاگرامی ایجاد کرده اید و از این طریق با کاربران خود در ارتباط هستید، میتوانید با انجام روش هایی کاربران اکانت اینستاگرام خود را برای بازدید از وبسایتتان تشویق کنید.
 
یکی از بدیهی ترین نکات در اینستاگرام که اغلب رعایت می شود، قرار دادن لینک وب سایت در بیو پیج است. همانطور که می دانید در کپشن های پست های اینستاگرام، امکان لینک کردن آدرس ها وجود ندارد. پس بهترین مکان برای قرار دادن آدرس وب سایت به صورت لینک در بیو پیج است. معمولا این قسمت را به روزرسانی نمی کنند اما شما می توانید گاهی برای ایجاد دسترسی آسان تر برای کاربران، به جای لینک صفحه اصلی، لینک صفحه ای از سایتتان که لازم است را قرار دهید. شما میتوانید هر زمان که نیاز داشتید، آدرس لینک بیو اینستاگرام خود را ویرایش کنید
 
اضافه کردن لینک به بیو اینستاگرام این امکان را ایجاد میکند که کاربرانی که پروفایل کاربری شما را بازدید میکنند ممکن است از طریق لینک منتشر شده در بیو شما، وارد وبسایتتان شوند و از این طریق دیگر محصولات یا خدمات شما را بشناسند. و از آن مهم تر قرار دادن لینک سایت در پروفایل اینستاگرامی مخصوصا پروفایل های با فالوور بالاتر نوعی Backlink محاسبه می شود و موتور جستوگر گوگل این بک لینک ها را شناسایی کرده و این امر موجب افزایش رتبه سایت در نتایج موتور جستجوی گوگل و سایر جستجو گر ها می شود. پس در صورتی که لینک سایتتان را در پروفایل اینستاگرام خود قرار نداده اید همین حالا این کار بدون هزینه را انجام دهید تا یک قدم به بهبود رتبه گوگل و همچنین افزایش بازدید و فروش سایت خود نزدیک تر شوید
 

نحوه گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام

 
گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام تنها چند دقیقه طول می‌کشد و این کار هم از طریق موبایل و هم از طریق کامپیوتر امکان‌پذیر است. با لمس آیکون شخص یا عکس پروفایل، به حساب کاربری خود در اینستاگرام بروید و دکمه «Edit Profile» را لمس کنید. سپس لینک مورد نظر خود را در بخش «Website» قرار دهید.