جهت فعال سازی خدمات فروش پستی محصولات خود و فراهم آوری امکان پرداخت وجه به مامور پست برای خریداران محصولات فروشگاه خود می بایست در یکی از سرویس های فروش پستی ثبت نام نمایید. در حال حاضر این سامانه از توابع سرویس فروش پستی آسمان وب پشتیبانی می نماید و برای ثبت نام و فعال سازی امکان فروش پستی در سایت خود می بایست مراحل زیر را انجام دهید :

 
الف:  ثبت نام در سرویس پستی
 
جهت ثبت نام در سرویس می بایست ابتدا از طریق آدرس  cod.domainuser.ir ثبت نام خود را تکمیل نمایید . جهت ثبت نام در این سرویس و معرفی فروشگاه شما در اداره پست می بایست هزینه اولیه ای پرداخت گردد که در هنگام ثبت نام از شما دریافت می شود
 
ب: انجام تنظیمات جهت اتصال درگاه پستی به فروشگاه
 
پس از ایجاد حساب کاربری با نام کاربری و رمز عبوری که با آن در سرویس فروش پستی ثبت نام کردید وارد حساب کاربری خود در پنل آسمان وب شوید و سپس وارد بخش  تنظیمات و سپس وب سرویس شوید و در فیلد  آی پی مقدار  136.243.220.207   را وارد نموده و همچنین در فیلد رمز عبور وب سرویس یک رمز دلخواه وارد نمایید و آن را به یاد داشته تا در مرحله بعد آن را در تنظیمات فروشگاه خود ثبت نمایید
 
ج: فعال سازی سرویس و اتصال فروشگاه خود به پنل پستی ایجاد شده
 
پس از انجام مراحل بالا شما می بایست یک نام کاربری سرویس پستی و یک رمز عبور وب سرویس ( که احتمالا با رمز عبور اصلی پنل پستی شما متفاوت است و خودتان آن را تعیین کرده اید) داشته باشید. برای فعال سازی نهایی امکان سفارش محصولات به وسیله سرویس پرداخت وجه هنگام تحویل کافی است این اطلاعات را در بخش تنظیمات اصلی سایت در پنل سامانه سایت ساز خود ثبت و سرویس پستی آسمان وب را به عنوان سرویس دهنده این خدمات انتخاب نمایید! از این پس امکان پرداخت وجه در هنگام تحویل کالا برای مشتریان فروشگاه شما در دسترس خواهد بود!
 
د: رسیدگی به سفارش و تحویل آنها به مامور پست
 
پس از فعال شدن سرویس هر زمان که سفارش محصول جدیدی از طریق سایت شما ثبت شد به شما اطلاع رسانی میگردد تا نسبت به تعیین تکلیف آن از طریق پنل فروش پستی خود اقدام نمایید. با انتخاب گزینه آماده به ارسال از طریق پنل پستی خود مامور پست به محل اعلام شده شما مراجعه نموده و بسته حاوی محصول را از شما تحویل گرفته و سپس به آدرس مشتری ارسال می نماید. مشتری پس از دریافت محصول وجه آن را به مامور پست پرداخت نموده و سامانه فروش پستی آسمان وب وجه مذکور را به حساب بانکی شما واریز می نماید.