جستجو   :  

افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو- قسمت اول: مقدمه

جهت آشنایی هر چه بیشتر کاربران سامانه سایت ساز با بحث سئو  قصد داریم در مجموعه مقالاتی به ارائه روش های افزایش رتبه وب سایت در موتور های جستجو گر بپردازیم.
سئو فارسی شده کلمه SEO  و مخفف عبارت Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی برای موتور های جستجو می باشد.یعنی شما کارهایی انجام دهید که سایت گوگل که محبوب ترین موتور جستجو گر در ایران و جهان می باشد سایت شما را هنگام جستجوی عبارت ها و کلمات خاص در صدر نتایج خود در صفحه اول قرار دهد.
 
با توجه به موضوع و یا عباراتی که قصد افزایش رتبه سایت خود در آنها را دارید ممکن است کار شما برای این بهینه سازی آسان یا سخت باشد. توجه داشته باشید که برای افزایش رتبه در موتور های جستجو گر هیچ روش تضمینی وجود ندارد که سایت شما را به رتبه یک گوگل برساند اما شما می توانید با انجام تکنیک ها و روش های شناخته شده ای که در این زمینه وجود دارند رتبه خود را نسبت به سایر رغبا افزایش دهید.
در این مقاله به برخی از نکات کلیدی اولیه که برای افزایش رتبه خود در گوگل می بایست آنها را انجام دهید اشاره میکنیم و در مقالات بعدی به تفضیل به آنها خواهیم پرداخت
 
۱- بهینه سازی داخلی سایت.
بهینه سازی داخلی سایت شامل موارد بسیاری مثل لینک های داخلی، لینک های خروجی، بهینه سازی عنوان صفحات سایت، بهینه سازی تصاویر و  url ها و … می شود.
 
۲-محتوای خوب و با کیفیت
محتوا امروز، به شدت در رتبه بندی به خصوص در گوگل تاثیر گذار است.محتوای غیر تکراری و کپی نشده، تاثیر معجزه آسایی در رتبه سایت شما دارد.سایت های با صفحات خالی و یا صفحاتی که فقط داری عنوان و عکس هستند نباید امیدی برای کسب رتبه در موتور های جستجو گر داشته باشند
 
 ۳- لینک ها ورودی به سایت.
لینک هایی که به سایت شما داده می شوند نقش بسیار مهمی در رتبه سایت شما دارند. سایتی که هیچ لینکی به آن داده نشده است، سایت بسیار ضعیفی و بی استعدادی در سئو خواهد بود. فلسفه لینک های ورودی برای موتور های جستجو گر این است : "هر چه تعداد سایت هایی که به سایت شما لینک داده اند و کیفیت آن سایت ها بیشتر باشد احتمالا سایت شما دارای اهمیت و کیفیت بیشتری است" . موتور های جستجوگر همواره سعی میکنند سایت هایی مهم با بیشترین کیفیت را متناسب با کلماتی که کاربر جستجو کرده است به آنها نشان دهند
 
۴-فعالیت و انتشار مطالب و لینک شما در شبکه های اجتماعی.
این مورد را می توان زیر مجموعه ای از مورد بالایی دانست.انتشار مطالب شما در شبکه های اجتماعی از موارد تاثیر گذار در فهرست شدن مطالب شما و گاها افزایش رتبه شما در موتورهای جستجو است.
 
۵-تبلیغات
تبلیغات خوب موجب شناخته شدن و شهرت سایت شما می شود و همین باعث می شود بخش زیادی از فرایند های بهینه سازی برای سایت شما به طور خودکار انجام شود.
 

تاریخ درج  :  1394/8/25  

ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی